DIY - Szárított levendula gyertya
Megmutatom, milyen egyszerű a szárított levendula felhasználásával elkészíteni ezeket a hangulatos és illatos DIY levendula gyertyákat.
Hirtelen rájössz, hogy a bevált módszerek, amelyeket egész évben gyertyakészítésnél használtál egyszerűen nem működnek! Ellenőrizted a jegyzeteidet, nem változtattál semmit sem az öntési hőmérsékleten, sem az illatanyag-arányokon és bumm, mégis berepedezett a gyertya!
Kitalálod, hol a hiba? Ez a probléma azért jött elő, mert kint hideg van és ezt a gyertyák is érzik!
Ha hideg időben gyertyákat készítesz, akkor nagy az esélye annak, hogy változtatni kell az öntési folyamaton.
Késő ősztől tavaszig szinte állandósul ez a helyzet, így egy gyertyakészítőnek muszáj alkalmazkodni a változásokhoz. Ha a nappal öntött gyertyákat még éjszaka is elöl kell hagynod, mert nem hűltek le a csomagoláshoz, nagy eséllyel reped be vagy árkosodik jó mélyre.
Egyaránt előfordul paraffinból, szójából és ennek keverékéből öntött gyertyákkal.
a profi gyertyakészítők első számú ajánlása, hogy az üveget, amibe a gyertyát öntöd, melegítsd fel előtte. Ezt meg tudod tenni egy hőpisztollyal vagy a sütőben, amit felmelegítesz az üveggel együtt maximum 70 C fokra. Ezzel minimálisra csökken a viasz és az üveg közötti hőmérséklet, így kisebb lesz a sokk, ami a viaszt éri, amikor kiöntöd a viaszolvasztó edényből.
A gyertyák öntésekor, ha hideg az időjárás, kritikus fontosságú a helyiség hőmérsékletének szabályozása. Az optimális eredmény érdekében mindig ügyelj arra, hogy a helyiség kellemes, 22-25 C fokos legyen. Javasoljuk, hogy az öntés előtt legalább egy-két órára kapcsold be a fűtőtestet, hogy kellemesen meleg és kényelmes környezetet biztosíts magadnak és a sikeres gyertyaöntésnek.
Győződj meg arról, hogy a gyertyák körül nincs huzat. Ha hagyod, hogy a gyertyák hűvös levegőjű helyiségben dermedjenek, valószínűleg számos olyan problémát okoz ez, mint a fagyosodás, az árkok és a kanóc körüli repedések. Képzeld el, hogy a hűvös levegő az üveg egyik oldalát éri de a másikat nem. Ez azt jelenti, hogy a gyertyapohár egyik felén lévő viasz gyorsabban fog hűlni, mint a másik!
Az öntési hőmérséklet növelésével minimalizálhatók a gyertyákban lévő légbuborékok. Az alacsonyabb öntési hőmérséklet a gyertyák túl gyors lehűlését is eredményezheti, ami repedéshez / árkokhoz és egyenetlen felületekhez vezethet.
Az üveg gyertyaedények a hűvösebb hónapokban rendkívül hidegek lehetnek, ezért fontos átgondolni, hogy hol tárolod ezeket. Érdemes fűtött helyiségbe vinni őket, hogy szobahőmérsékleten legyenek, mielőtt elkezded vele a munkát.
A fagyosodás minimalizálása érdekében próbáld meg megvédeni a gyertyákat a hidegtől. Állítsd a gyertyapoharakat inkább meleg törülközőre, mintsem hideg asztalra. Vannak, akik szeretik egyből kartondobozba tenni őket, pl az üvegpoharak saját dobozába. A cél az, hogy a hőmérséklet a lehető legstabilabb legyen, ahelyett, hogy óriási hőmérsékletcsökkenés lenne.
Felsorolunk néhány gyakori problémát, amelyek hideg időjárás esetén gyertyák készítésekor felmerülhetnek és néhány egyszerű lépésben leírjuk, mit szükséges tenni a gyertya feljavításához, hogy eladhatóak legyenek:
REPEDT FELÜLETEK
Ha úgy találod, hogy a gyertyákon nagy lyukak vagy kráterek keletkeztek, próbáld meg kitölteni a lyukakat kis mennyiségű viasszal. Hagyd ezt újra lehűlni, majd használj hőlégfúvót, hogy a teteje egyenletes legyen.
FOLTOS TAPADÁS
A gyertyák foltos tapadása akkor jelentkezik, amikor a hűlő viasz nem tapad az üvegre illetve hűlés közben leválik az üveg faláról. A viasz és az üveg között légbuborékok alakultak ki. A gyertyák foltos tapadása számos ok miatt jelentkezhet. Ennek egyik oka az üvegáru minősége és vastagsága. A vastag, olcsó üveg télen nagyon kihűlhet, ami miatt a gyertya túl gyorsan hűl.
A foltos tapadást hőpisztollyal kezelheted. Olvaszd fel a viaszt kívülről. Fújj rá forró levegőt a hőpisztollyal, hogy a felolvadt viasz kitöltse a levegős részt. Hagyd lassan kihűlni.
KIS MAKACS FOLTOK A FELSZÍNEN
Néha előfordulhat olyan folt, amely akkor is megmarad, ha a felületet hőpisztollyal felolvasztottad. Olvaszd fel újra a foltos felületet hőpisztollyal, majd utána tölts rá olvasztott viaszt. Ez általában elegendő megoldás.
Nagyon köszönjük, hogy elolvastad a gyertyagyártási útmutatóinkat. Az A Gyertyakészítő csapata elkötelezett a hazai legnagyobb gyertyagyártási tudásbázis felépítése mellett. Ha oktató jellegűnek, informatívnak és egy kicsit szórakoztatónak találod a tartalmat, akkor a legjobb, amit tehetsz, hogy megosztod cikkeinket barátaiddal és családtagjaiddal, akik érdeklődhetnek a gyertyakészítés iránt.
Köszönjük még egyszer!
Megmutatom, milyen egyszerű a szárított levendula felhasználásával elkészíteni ezeket a hangulatos és illatos DIY levendula gyertyákat.
ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK
A jelen adatvédelmi szabályzat a Portion Co. Bt. adatvédelmi szabályzata.